جزیره کیش

توسط
در امکانات, تفریحات

جزیرهٔ کیش یکی از جزیره‌های خلیج فارس و از توابع بخش کیش، شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان و از نقاط دیدنی استان هرمزگان در جنوب ایران است.

بر طبق کتب تاریخی کیش همیشه تحت تسلط ایران بوده البته در دورانی از تاریخ کیش به دست خلفای اموی افتاده است که در آن زمان تمام جزایر خلیج فارس از جمله کیش را مسخر خود ساخت.پس از در دوران حکومت آل بویه کیش مجددا به ایران بازگشت و در دوران سلجوقیان این جزیره به رونق اقتصادی زیادی رسید و به مرکز تجاری خلیج فارس تبدیل شد.

 

جزیرهٔ کیش جزیره‌ای بیضی شکل با محیط ۴۴ کیلومتر می‌باشد و با طولی در حدود ۱۵٫۴۵ کیلومتر و عرضی حدود ۷٫۵ کیلومتر، مساحتی معادل ۹۰ کیلومتر مربع دارد.
ارتفاع بلندترین منطقه این جزیره حدود ۳۵ متر از سطح دریا می‌باشد. همچنین جزیرهٔ کیش فاقد رودخانه دائمی بوده و تعداد زیادی منابع آب شیرین زیرزمینی دارد.

 

 

 

از نظر آب و هوا کیش گرم و مرطوب بوده و میانگین دمای سالانه جزیره ۲۶/۶ درجه سانتیگراد می‌باشد. آب و هوای جزیره تحت تأثیر توده‌های مختلف هوای شمال غربی و جنوبی قرار داشته و به شکل کلی خشک و کم باران است. بارندگی بیشتر به صورت رگبار و درماه‌های زمستان اتفاق می‌افتد.

برای اطلاع از مکان های دیدنی و جاذبه های تفریحی کیش به http://kishkadeh.ir مراجعه نمائید.

 

پست های توصیه شده

ارسال نظر